اين مجموعه عكس، نماهايي هستند كه كيارستمي در بازديدهاي متعددش از موزه لوور فرانسه در سال‌هاي ١٩٩٦ تا ٢٠١٢ ميلادي در تالارهاي نقاشي و مجسمه‌هاي موزه لوور ثبت كرده است.

همچنين يكي از آثار انتخاب شده از موزه‌ي لوور براي نمايش در موزه‌ي ملي ايران، نمايش يكي از آثار «رامبراند»، نقاش مشهور هلندي از قرن هفدهم ميلادي است كه به مدت چهار ماه در موزه‌ي ملي ايران به نمايش درآمده است.

نمايشگاه «لوور در تهران» منتخبي از آثار موجود در سالن‌هاي اصلي موزه لوور است كه به دنبال تبادلات فرهنگي بين ايران و فرانسه  تا  ١٨ خرداد ماه سال آينده در تهران و موزه ملي ايران در خيابان ۳۰ تير برپاست.

خانه هنرمندان ايران

مايشگاه آثار هادي اشرفي به مناسبت پنجاهمين سال فعاليت حرفه‌اي او در رسانه‌هاي داخلي و خارجي برگزار مي‌شود. آثار اين كاريكاتوريست ۱۴ تا ۱۹ ارديبهشت در گالري تابستان خانه هنرمندان ايران ميزبان علاقه‌مندان خواهد شود.

اشرفي درباره برگزاري اين نمايشگاه گفته است: پس از بازگشتم به ايران٬ دومين بار است كه كاريكاتورهايم را در ايران در معرض ديد عموم مي گذارم. در اين نمايشگاه قصد داشتم كه به مناسبت پنجاهمين سال فعاليت حرفه اي ام در مطبوعات داخلي و خارجي ۵۰ اثر را به نمايش بگذارم٬ اما به دليل فضاي بزرگ گالري تابستان ۶۰ اثر به نمايش گذاشته مي شود. تمام كاريكاتورهاي اين مجموعه را در دو سال اخير خلق كرده ام و اين كاريكاتورهاي سياه به نوعي روايتي از زندگي انسان مدرن و ناملايماتي است كه درك مي كند.

گالري هپتا

گالري هپتا  نمايشگاه و رويداد گروهي عكس «رويارويي ۱» را برگزار مي‌كند. اين نمايشگاه كه همزمان در دو گالري ديگر نيز برگزار خواهد شد، به هنرباني «رهام شيراز» شكل گرفته است. «رويارويي ۱» مجموعه‌اي است از عكس‌هاي هفت هنرمند كه در آن‌ها شهر «تهران» به‌سان محلي براي تجربه‌ متفاوت عكاسان در نظر گرفته شده است. در «رويارويي» هر يك از هنرمندان مشغول كار بر پروژه شخصي خود بوده اند و در نهايت در تعامل با كيوريتور مجموعه آثار نهايي از لحاظ بصري، فرمي و مفهومي با محوريت شهر «تهران» به يك‌دگر متصل. شده اند. اين رويداد علاوه بر گالري هپتا هم‌زمان در دو گالري «نات» و «تم» نيز به نمايش درمي‌آيد.

«رويارويي» تا ۲۶ ارديبهشت در گالري هپتا در معرض ديد بازديدكنندگان است و روزهاي يكشنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۱ تا ۲۰ و پنجشنبه و جمعه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ پذيراي علاقه‌مندان خواهد بود. گالري هپتا در خيابان كريمخان، خيابان ايرانشهر، روبه‌روي پارك هنرمندان، بن‌بست نيكوشهر، شماره‌ سه واقع شده است.

گالري تئاتر باران

گالري تئاتر باران با نمايش آثار نقاشي علي خالق از روز جمعه ۱۴ ارديبهشت به شكل رسمي افتتاح مي‌شود. به گفته هنرمند اين نمايشگاه اين آثار از مجموعه‌هاي قديم او است كه به مفهوم  فلسفه زندگي مي‌پردازد .

علاقه‌مندان براي بازديد از اين نمايشگاه مي‌توانند به تئاتر باران واقع در خيابان فلسطين پايين‌تر از تقاطع خيابان انقلاب مراجعه كنند.

گالري ايده

نمايشگاه بين‌المللي دعوتي پوستر به مناسبت روز جهاني طراحي گرافيك با آثاري از چهره‌هاي شناخته شده طراحي، در گالري «ايده» افتتاح شده و در آن تعداد ۵۸ پوستر مدعو از هنرمندان ايراني و خارجي به نمايش درآمده است.

اين نمايشگاه در گالري ايده واقع در خيابان كريم‌خان زند، خيابان سنايي، خيابان هجدهم، پلاك ۲۶ افتتاح و همه روزه تا 19 ارديبهشت‌ماه ميزبان علاقه‌مندان به هنر است.

موزه هنرهاي ملي

هشت استاد دانشگاه به مناسبت روز معلم، بيش از ۴۵ اثر تجسمي خود را به نمايش گذاشته‌اند.

تعدادي از آثار هنري در رشته‌هاي تجسمي مانند نقاشي، گرافيك و عكاسي را در موزه هنرهاي ملي به عنوان يكي از نخستين موزه‌ها كه معمولا آثار اساتيدي هنر ايران را تجلي مي‌دهند، در اين نمايشگاه به تماشا است.

اين نمايشگاه گروهي با نمايش آثاري از فاطمه پناهيان‌پور، محمدانصاري، تينا طاهري، فائزه انصاري جابر، بنفشه بندعلي، گلنوش عطار، فريبا عوض‌زاده و سپيده وزيري تعدادي از اساتيد مركز علمي كاربردي فرهنگ و هنر واحد ۳۰ تهران، هشتم ارديبهشت افتتاح شده و به مدت ۲۰ روز در موزه هنرهاي ملي ايران واقع در ميدان بهارستان، خيابان كمال‌الملك، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي ادامه دارد.

گالري فرمانفرما

گالري «فرمانفرما»، در اولين نمايشگاه سال ۱۳۹۷ خود به ارائه عكس‌هاي آلاله نوايي پرداخته است. «بي در كجايي»، عنوان اين مجموعه از آثار اوست كه هنرمند توانسته با ايجاد فضايي ناب، تجربيات خود را از خاطرات سفرهايش، مرور كند و جهاني فراواقعي از دريافت و احساساتش را با مخاطبين به اشتراك گذارد.

اين نمايشگاه تا ۱۶ ارديبهشت ماه در گالري فرمانفرما به آدرس خيابان كريمخان زند، خردمند شمالي، كوچه اعرابي ۲ برقرار است. اين گالري از ساعت ۱۲ الي ۲۰ همه روزه به غير از دوشنبه‌ها ميزبان بازديدكنندگان اين نمايشگاه است.

گالري ايوان

نمايشگاه گروهي «سياه و سفيد» با انتخاب فريدون آو در گالري «ايوان» برگزار شده است كه در آن، آثاري از عباس كيارستمي و اندي وارهول وجود دارد.

اين نمايشگاه شامل آثاري از مجموعه شخصي فريدون آو است كه در مدياهاي گوناگون مانند نقاشي، مجسمه و عكس خلق شده‌اند و وجه اشتراك اين آثار، سياه و سفيد بودن همه آن‌ها است.

نمايشگاه «سياه و سفيد»  كه با همكاري گالري دستان در حال برگزاري است تا ۱۴ ارديبهشت در گالري ايوان به آدرس الهيه، خيابان مهديه، خيابان جبهه، كوچه لساني، بن‌بست حميد، شماره ۱ برق

 

https://www.isna.ir/news/97021106748/

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


تاريخ : ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ | ۰۹:۰۶:۳۹ | نویسنده : graphicmiral | نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
.: Weblog Themes By Bigsite :.